Mesiac úcty k starším

Milé dôchodkyne, milí dôchodcovia,


každoročne v mesiaci október, keď príroda naberá krásu jesene, sa s úctou obraciame k občanom skôr narodeným, ktorých vlasy sú postriebrené šedinami a konanie obohatené veľkými životnými múdrosťami.

Každý z nás je akýmsi pútnikom na ceste životom. Niekedy sa zastavíme, odpočinieme si a uvažujeme, koľko sme toho už prežili a čo všetko nás ešte v živote čaká. Určite každý z nás vie, že život nie je len prechádzka ružovou záhradou, má aj svoje tienisté stránky.

Každodenný život je popretkávaný ako vzácny koberec rôznymi nitkami; nitkami obyčajnými – to sú tie všedné, niekedy nekonečne dlhé dni, daždivé počasie, choroba, či bolesť, ale sú popretkávané i zlatými nitkami pohody, lásky a radosti, spojenej s návštevou detí, vnúčat, ale aj kamaráta, či suseda. Z týchto dní čerpajme radosť a silu do tých dní obyčajných, do dní každodenného života.

V mene obecného úradu Vám úprimne prajeme, aby ste boli ešte dlhé roky zdraví a šťastní, aby ste nikdy nepocítili samotu, aby sa vždy našiel človek, ktorí kráča s Vami, a nie len vedľa Vás.

Prajeme Vám, aby ste tých krásnych chvíľ ešte objavili v živote veľa, aby ste našli mier v srdci a v pokoj duši, aby Vás v ďalších rokoch sprevádzala len láska a porozumenie v kruhu svojich najbližších a priateľov, aby ste nepoznali samotu.

Prajeme Vám, aby sa Vám Vaša láska a obetavosť, s ktorou ste prežili tú aktívnu časť života vracali plným priehrštím v podobe milého slova a vďačného úsmevu.

Ako prejav vďaky za všetko sme Vám prostredníctvom našich nezamestnaných na obecnom úrade dali do Vašich domácnosti vecný darček, ktorý Vás, dúfame, poteší.

Publikované: 1.11.2015 | Aktualizácia: 1.11.2015 | Zobrazené: 366