II. ročník stretnutia Sulín - Zegiestów 18.6.2017

Nedeľa 18.júna 2017 začala pochmúrnym počasím s dažďom. Postupne sa však obloha vyjasnila a predpoludním už vyšlo aj slniečko.
V tento deň sa konal II. ročník cezhraničného stretnutia Sulín – Zegiestów. Aj tento ročník bol organizovaný v spolupráci s farským úradom v Sulíne, obcou Zegiestów a farským úradom Zegiestów.
O 14.00 hod. privítal na lávke starosta našej obce Štefan Romaňák účastníkov zo Zegiestowa, ktorých doprevádzala ľudová hudba zo Zegiestowa a všetkých prítomných. V príhovore povedal, že tento ročník sa nesie v znamení Božieho milosrdenstva.
Po slávnostnom príhovore nasledoval akt posvätenia obrazu Božieho milosrdenstva, ktorý je osadený pri lávke a modlitba - korunka k Božiemu milosrdenstvu. Posvätenie vykonal náš otec duchovný Pavel Sirotniak a poľský kňaz. Korunku k Božiemu milosrdenstvu sme sa striedavo modlili v slovenskom a poľskom jazyku.
Po modlitbe sa začal kultúrny program v ktorom vystúpila zábavná skupina SVITTASENIOR zo Svitu, folklórna skupina zo Zegiestówa a naše deti Liana Kurcinová, Lenka Vitková, Patrik Malarčik, Dávid Krajňak, Jakub Hutník, Matúš Hutník, Martin Sirotňák, Darinka Majerčáková, Natália Kičurová, Júlia Kičurová, Vanesa Krajňaková a bratia Imrichovci. Program s deťmi nacvičila Gabriela Vitková.
Už počas vystúpenia sa začal podávať guláš, ktorý uvarili Michal Hiľák, Emília Hricková a Helena Malastová. Vynikajúce sulínske pirohy pripravila rodina Matviaková č. 51 a Helena Malastová č. 27. Ponúkali sme aj záviny.
Poliaci ponúkali bigoš- kapusta s mäsom a koláče.
Aj keď toho nebolo málo, nepostačovalo to asi pre 500 účastníkov, ktorí sa podujatia zúčastnili.

Zapísala: Helena Malastová

Publikované: 18.6.2017 | Aktualizácia: 8.8.2019 | Zobrazené: 413